Je len relatívne múdre hľadať správne cesty v našich životoch, alebo sa nad nimi príliš zamýšľať, či o nich pochybovať, pretože v skutočnosti je jedinou správnou cestou tvoja vlastná, nech už je akákoľvek.

Poznanie a pohyb dopredu totiž nevyplývajú zo zvolenia ten “správnej alternatívy”, ale zo skúsenosti získanej z AKEJKOĽVEK voľby, ktorú slobodne urobíme. Iste, omyly sú nevyhnutné, ale múdry človek svoje chyby neopakuje a svoj život stavia práve na vhľadoch, ktoré mu životné omyly odkryli.

V priestore za obmedzeniami duality, kam život prirodzene patrí, nie sú dobré alebo zlé voľby (len voľba učiť sa alebo stagnovať), preto netreba strácať priveľa času ich hľadaním, ani spochybňovaním vlastných rozhodnutí… stačí iba chvíľu v tichu postáť a potom vykročiť podľa svojho najlepšieho uváženia… o všetko ostatné sa život postará.

Absolútne riešenia neexistujú a nie je ním ani tento príspevok. Má byť len akýmsi malým vhľadom do problematiky rozhodovania pre ľudí, ktorí stratia zbytočne veľa času a energie nad výberom “správnej voľby”, alebo si svoje kroky spätne vyčítajú. Dopredu sa nedá nikdy vedieť, kam nás naše rozhodnutie zavedie… Výzvy a ťažkosti zaručene prídu, ale skúsenosť je vždy dostupná a každý okamih života je križovatkou. Chce to len trošku uvoľnenia a viery vo svoje vlastné srdce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.