Všetci moji muži

Zážitkovo-vzdelávací cyklus o povahe mužsko-ženských vzťahov

Prihlásiť na kurz

Ženy sú s mužmi úzko spojené. Sú to vaši otcovia, partneri, synovia, priatelia, či milenci. A preto je lepšie poznanie mužského myslenia a správania veľkou výhodou pri zlepšovaní vašich vzájomných životov.

Prvou vecou, ktorú treba pochopiť, je rozdielnosť ženskej a mužskej psychiky. Inak dozrievame, inak vnímame, inak hodnotíme, po inom túžime. A napriek tomu všetkému nemôžeme byť bez seba, sme k sebe neustále priťahovaní. Rozoznanie a zohľadnenie týchto odlišností v každodennom fungovaní môže byť prvým krokom, ktorý nás môže vymaniť z bludiska vzájomných nepochopení a trápení, a ktorý dokáže znova nastaviť naše vzťahy tak, aby nás tešili, napĺňali a rozvíjali.

Počas série šiestich zážitkových stretnutí pre ženy sa zameriame na odkrytie vnútornej dynamiky a reparáciu najdôležitejších druhov mužsko-ženských väzieb. Pre základnú prácu budeme využívať metódu systemických konštelácií, ktorá dokáže efektívne odhaliť skryté príčiny a podvedomé programy v súčasných vzťahových problémoch.

Užitočné vhľady a riešenia budeme hľadať najmä v nasledovným témach…

Dcéra svojho otca

Zvedomenie základnej dynamiky a prirodzených podmienení medzi otcom a dcérou. Ako a prečo dcéra konkuruje svojej matke. Ako vyrásť z roly princeznej a stať sa kráľovnou. Prečo do svojho života priťahujem iba nedosiahnuteľných mužov a moje vzťahy nevydržia? Osobnosť otca ako predobraz budúcich partnerských vzťahov.

Partner a ja

Partnerský vzťah ako najlepšia príležitosť osobného rastu. Konfliktné zóny medzi partnermi, a ako sa vyhnúť zbytočným bolestiam. Od milencov k rodičovstvu, alias aké výzvy pre náš vzťah prichystajú naše budúce deti. Partnerská sexualita ako zlatý kľúčik dlhodobému partnerstvu.

Láska k synovi

Narodenie a výchova syna ako najväčší test zrelosti a pevnosti vášho partnerského vzťahu. Prečo slabé postavenie otca alebo jeho neprítomnosť deformuje vzťah matky a syna. Čo môžem urobiť, aby som synovi neuškodila vlastnou láskou. Princípy a zásady správania a výchovy zrelej matky.

Nový muž na obzore

Aké sú kvality zdravého priateľstva muža a ženy. Je priateľský vzťah s iným mužom potenciálnym zárodkom nevery? Ako milenecký vzťah s iným mužom ovplyvní vaše partnerstvo. Ako si zdravo a bezpečne pestovať ženský šarm a zároveň si užívať mužskú pozornosť.

Súrodenecké variácie

Význam a sila pokrvného puta medzi súrodencami. Mal váš brat viacej pozornosti než vy, alebo bol preferovaným dieťaťom v rodine? Pátranie po príčinách pohŕdania mužmi na úrovni vášho detstva. Dôsledky nevyváženej výchovy a možnosti ich nápravy.

Svet mužov

Postavenie ženy  v dnešnej spoločnosti, rodine a firme, potenciálne konflikty s tradičným presvedčením. Príčiny posilňovania mužskej vnútornej podstaty na úkor vlastnej ženskosti a hľadanie lepších alternatív. Sebaprijatie a sebaláska ako cesta k spokojnejšiemu a plnšiemu životu.

Prihlásiť na kurz


Želám si dostávať novinky emailom.

Odoslaním prihlášky súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle GDPR. Viac informácií.